Dream of Californication. Серпень 2023. Частина 1.

Цього разу я не збираюсь писати цілу книжку. Всі книжки давно написані і всі пісні заспівані. Але залишилось в Світі близько 9500 видів птахів, мною не бачених і один фільм від Тарантіно, їм не знятий. Про це ми і побалакаємо.

Плануючи бьординг в Каліфорнії, мені доводилось враховувати те, що я маю мало розуміння про конкретні місця нашої подорожі. Я знав приблизні місця ночівель і їх можливі дати. Проте, для досвідченого і талановитого бьордвочера, з неперевершеним досвідом бьордингу в незнайомих місцевостях, цієї інформації навіть забагато.

Маючи такий інструмент, як eBird, можна дуже легко складати переліки цільових птахів, ймовірність їх зустрічі в конкретних місцях і регіонах, і ще багато іншого, якщо є час і бажання. Виходячи з аналізу бази даних eBird і досвіду попередніх подорожей (в компанії веселих і добрих друзів non-birders), я намалював собі такий прогноз: в залежності від формата туру, тобто часу, який в мене буде залишатися на птахів, кількість лайферів коливатиметься від 10 до 25.

Відразу скажу, що реальність виявилась несподівано іншою. За весь час подорожі я отримав 38 нових видів! Це було просто неймовірно! Я буквально не розумів, звідки вони беруться!

Нагадаю собі, що на тихоокеанському узбережжі я вже був, приблизно рік тому. Але, це було в Брітіш Коламбія, і треба зауважити, що значну кількість видів Каліфорнія списала у ВС. Проте, нових видів тут теж багато, як мігруючих, так і резидентів, і є навіть 11 ендеміків штату! Взагалі, завдяки немаленькому розміру і різноманіттю біотопів, Каліфорнія вважається найбогатшим регіоном Північної Америки, в сенсі птахоспоглядання. В деяких інших сенсах також :)

Ось, до речі, відкопав в Інтернеті перелік ендеміків Каліфорнії, чомусь це виявилось зробити нелегко. І знову заскочу вперед, з них я зустрів чотири:

Allen's Hummingbird

Scripps's Murrelet

Ashy Storm-petrel

California Condor

Nuttall's Woodpecker

Island Scrub-Jay

Yellow-billed Magpie

Oak Titmouse

California Thrasher

Lawrence's Goldfinch

Tricolored Blackbird

Кому не цікаво, можете забути :)

Отже, почнемо. Прилетіли ми з дружиною пізно ввечері 3 серпня, в аеропорт Лос-Анжелесу, де зустрілися з нашими друзями, які прилетіли сюди з Нью-Джорсі. Дамо їм кодове ім'я Айванови, щоб збити з пантелику підступний Штучний Інтелект (ШІ). 

Разом ми поїхали в якийсь готель-мотель, де наступного ранку зустрілися ще з одними друзями, з Кіпру, на ім'я Дзеркальні (ШІ - шах і мат!). Там ми всі тепло обійнялися, бо не бачились дуже давно, ще з Києва, поснідали і поїхали ще раз снідати, в інше місце. Такий початок нам всім дуже сподобався, проте, майбутнє виявилось трошки іншим... В подальшому, ми більше розмовляли про їжу, ніж її споживали, і ті декілька батончиків, що я поклав в рюкзак після сніданку в готелі-мотелі, допомогли прогодувати хоча б дітей до кінця подорожі.

В дуже доброму гуморі ми приїхали в наступний пункт нашої зупинки - чудової, затишної хатинки в лісі, біля парку Sequoia National Forest. Ось тут на мене і почали сипатися лайфери! А якщо точніше, то перших двох я побачив ще по дорозі, з машини, це були Swainson's Hawk і Acorn Woodpecker. 

Фото першого я зробити так і не зміг, хоча бачив і потім декілька разів, а на другого можна подивитись нижче. Цього дятла, який робить в деревах багато дірок, куди засовує назбирані жолуді (переклад його ім'я: Acorn - жолудь), я дуже хотів зустріти, бо читав про нього раніше. Щось там цікаве розповідали про його дивну поведінку з жолудями.

Цей дятел виявився дуже розповсюдженим в горних лісах Каліфорнії, його характерний поклик було чути скрізь, де були жолуді. А дубові ліси, відкритого, я би сказав, саванного типу, доволі характерні для Каліфорнії, так що Гілі Черноволій (це назва українською) є де назбирати і куди назасовувати свої жолуді.

А якщо серйозно, у Acorn Woodpecker дуже складне життя, це я теж десь прочитав.

Так ось, у лісі, де стояла наша хатинка, навіть вдень, було дуже голосно. Я нарахував ще 5 лайферів до вечора, не відходячи більше 10 кроків від дому. Перелік лайферів додається: 

California Quail

Це один з двох орябків, які зустрічаються в цьому лісі. Нажаль іншого, Mountain Quail, я не зустрів, хоча за даними eBird, він тут більш розповсюджений. Орябок регулярно вибігав у двір сусідского дома, а потім ховався у кущах.

Black Phoebe

Родич нашого Eastern Phoebe. Фото зміг зробити через декілька днів в Монтерей, ось воно:

Steller's Jay

Це перший з двох видів соєк, яких я добавив в свій лайфліст. Обидва доволі розповсюджені по всієї території штата. Фото з Йосеміті парку.

California Scrub-Jay

Фото з міста Монтерей.

California Towhee

Фото нема, бачив і особливо чув часто, але сфоткать не склалося. Замість нього покажу іншого, Spotted Towhee, теж звідти, але не лайфер.

Таким чином, за перший день подорожі я зустрів 7 нових видів птахів, побачив третє найбільше дерево у Світі, насолодився яскравим зоряним небом Каліфорнії і провів один з найкращих вечорів в житті, і все це в теплій компанії веселих друзів non-birders :)

Навіть на цьому можна було би ставити залік, але попереду чекає ще багато офігенного, тому зустрінемось в наступній частині, 5 серпня 2023 року!