Dream of Californication. Серпень 2023. Частина 2.

День другий був присвячений закріпленню знайомства з деревами секвойя, апогей апофеозу якого було споглядання найбільшого дерева у Світі (за обсягом стовбуру). Скажу відверто, дерева-велетні справді вражають, особливо коли навколо тебе цілий ліс таких гігантів, середній вік яких 500-1500 років, а деяких і за 3000.

Це і є найбільше в Світі дерево (за обсягом стовбуру). Гарні в мене шкарпетки? Отож. 

Секвойя парк подарував мені два лайфери. Першим був новий вид американської гаїчки, Mountain Chickadee. Сфотати її нажаль не вдалося, а другого лайфера світлина є, це White-headed Woodpecker.

Гарний дятел, я помітив, що кожний дятел гарний, по-своєму. Філосовська думка...

Після парку ми рушили в напрямку нового парку, одного з найвідоміших парків Північної Америки - Yosemite National Park. По дорозі насолоджувались горними краєвидами і розмовами про обід.

Ми всі боялися, що новий дім, який ми зняли, буде не такий гарний як перший, але він виявився навіть кращим! Тут були ліжаки, веранда, де вони лежали і багато нових птахів навколо! За два дні (точніше ночі), що ми там провели, я зустрів 9 лайферів! Зрозуміло, що вночі я більше спав, ніж зустрічався з лайферами. Всі зустрічі я призначав на вечір і ранок, до вечері і під час сніданку.

Отже, поїхали, лайфери 6 серпня (до вечері):

White-throated Swift

Цього серпокрильця (декілька особин) я побачив тільки в одному місці, під час хайкінгу парком Йосеміті. Декілька слів про цей парк - ні, нема слів, це просто фантастичне місце! Трошки фоток залишу, але це краплина в океані.

Сапсан в горах Йосеміті

Ось як високо ми залізли! А потім стільки ж спускалися.

Якось я відійшов від теми, наступний лайфер: 

Western Kingbird

Фото теж немає, але бачив і є аудіозапис. Цей птах і всі наступні були знайдені навколо нашого будинку, у гарному такому дубовому проліску у предгір'ї того самого Йосеміті парку. Ця земля належить власникам будинка і на неї знаходиться місце стоянки справжніх індіанців! Там є каміння з дирками, в яких вони видобували вогонь... як ми вважаємо... 

Ось уявляєте, тут, на цьому самому місці, жили справжні, доісторичні, індіанці! Не знаю скільки тисяч років тому. Тут бігали їх діти, тут вони готували їсти, десь там вони спали, торкались саме цього каміння, що і зараз торкаюсь я. Неймовірно, мене, чомусь, це дуже вражає.

Бачите, як складно було зосередитись на птахах, коли навколо стільки цікавого!

Black-headed Grosbeak

Oak Titmouse

Якщо перевести ім'я з англійської, то вийде - миша з цицьками під дубом (в садочку біля хати). Нажаль, фото не зробив, але воно і не потрібне, бо це дуже легко уявити собі :) Але найголовніше, що це - ендемік Каліфорнії! Мій перший. Тому і ім'я таке, напевно...

Black-chinned Hummingbird

Цього красеня, разом з цілою шоблою колібрі двох видів (також, Anna's Hummingbird), ми зустріли з Юлею на годівничках біля другого дома наших хозяїв. Я ніколи не бачив такої кількості колібрі в одному місці: вони підлетали-відлетали, дзижчали наче бджоли, спілкувались, сварились, пили з п'яти поїлок і майже не звертали на нас увагу.

Ось, нижче, Anna's Hummingbird:

А це House Finch, для нього тут теж була годівниця:

На цьому мій бьординг 6 серпня закінчився, проте вечір тільки починався... Але, це інша історія, а я продовжу ранком наступного дня, коли я, до від'їзду в наступний пункт подорожі, встиг назбирати цілих 5 лайферів!

Western Tanager

Дуже гарний птах, крутився навколо веранди і про щось співав.

Cassin's Vireo

Цей віреон, як і наступний (на фото), теж крутилися навколо, і теж співали. Ось мені цікаво, коли птахи слухають наші розмови, вони теж думають, що ми весь час співаємо? :)

Hutton's Vireo

Western Wood-Pewee

На цій світлині мабуть не зразу і знайдеш птаха, але для мене це важливе фото, бо я не був впевнений, що я чув цього птаха в Йосеміті. А тут - вуаля! Ну, і це ще один доказ того, що бьордвочинг - це важка праця. Спробуйте такого побачити на дереві!

Wrentit

Фото птаха немає, тільки чув під час карабкання з Дзеркальними на гору. В перекладі на український - Тимелія американська. Щось споріднене нашій синиці довгохвостої, або вусатої... напевно.

На цьому я, мабуть, зроблю перерву перед дорогою на захід, до океану, в місто Сан-Франциско. Тільки натякну, що в цей самий день я зустрів ще 5 нових видів!

Зустрінемось в третій частині нашої розповіді про Каліфорнікейшн.