Четверо друзів Пасифік Оушена. Частина 2.

Наступного дня, вранці, ми попрощалися з містечком White Rock, з набережної якого було видно берег Сполучених Штатів Америки, і поспішили на пором до острова Ванкувер, на якому, до речі, знаходиться столиця провінції Брітіш Коламбія, місто Вікторія.

Прогулянка поромом всіх вразила, я взагалі, вперше в житті переправлявся по воді разом з машиною. І не без пригод, була невеличка ДТП у черзі на пором - стукнулися з іншою автівкой, але легенько, майже непомітно :) До чого я про це пишу - після цього випадку, кожен раз, коли ми користувались поромом, в нас були пригоди з машиною, це якась містика, я вам кажу.

Все інше було бездоганно - величезний пароплав з усіма зручностями, краєвиди і морський бриз, який видуває всі зайві думки з голови.

Як тільки ми десантувалися на східному березі острова Ванкувер, то відразу поїхали в головне місце паломництва всіх садівників Світу - Butchart Gardens, парк з квітами, кущами та іншими декоративними рослинами. Залишивши всіх тут, я втік в інший парк неподалік, Island View Beach, з якого я сподівався розпочати більш близьке знайомство з авіфауною Тихоокеанського узбережжя Канади.

Цей парк східною стороною торкається моря, а західною заходить в якісь огороди. Посереду невеличкий ліс і великий луг з чагарниками - класичний варіант. Ось, до речі, фото з цього парку:

Перш за все, я пішов до води (фото зверху) і перевірив що там літає і плаває.Окрім вже знайомих бакланів і мартинів, дуже далеко для мого бінокля літали над морем якісь чорні птахи. Я сфотографував, з надією, що потім може щось роздивлюсь, і таки роздивився. Як мінімум однин з них був:

5. Rhinoceros Auklet

Це фото з іншого місця, але птах той самий, я його запам'ятав :) Українською мовою цього птаха звуть дзьоборіг і належить він до родини алькових, дуже цікавих океанських птахів.

На тому ж пляжі я побачив наступного лайфера,

6. Violet-green Swallow

Типова ластівка, але з зеленою спиною. 

Ще одного лайфера я надибав біля паркінгу, це:

7. Chestnut-backed Chickadee

Дуже гарна західноамериканська гаїчка з каштанового кольору спиною, як ви бачите на фото.

Треба відмітити ще одного птаха, якого я поперше почув, а потім, нарешті і побачив - Bewick's Wren (укр. підбуреник). Це була друга зустріч цього виду родини воловоочкових в моєму житті - вперше я побачив його в 2019 році в Техасі. 

Таким чином, цей парк подарував мені три лайфери і 23 види в цілому. Після всього цього, ми поїхали в наступне місце зупинки нашої подорожі - столицю провінції ВС.

Місто Вікторія нам зразу сподобалось - колоритне, затишне і дуже канадське. А ще, це яскравий приклад відокремлення адміністративного центру провінції, або країни, від фінансового. І вони не просто перенесли його в інше місце, вони заперли його на дикій острів, реально на край Світу, без жартів! Як на мене, це пішло місту на користь.

Парламент

Тут ми зупинились на дві ночі, і наступний день був присвячений прогулянкам містом. Серед головних цілей був центральний парк Beacon Hill Park, на якому ми зосередемось детальніше.

З першої спроби я не знайшов ні одного лайферу, хоча потенціал парку був дуже помітний. І після обіду, коли всі пішли відпочивати в готель, я побіг туди знову, щоб просканувати його більш ретельно. Незважаючи на те, що це була середина дня, мені пощастило побачити багато цікавих птахів. Та навіть додати ще три нових види до списку:

7. Anna's Hummingbird

На цьому фото можна побачити класичний приклад, як колібрі грає неоновими кольорами.

8. Bushtit

Сфотографувати не встиг, але птаха почув і побачив, він схожий на довгохвосту синицю, тільки повністю сіреньку.

9. Pigeon Guillemot

О, це був один з самих бажаних птахів цієї подорожі, як і всі інші птахи родини алькових. До зустрічі з представниками цієї родини, моїми улюбленими птахами були кулики. Вони і зараз залишаються такими, але їх можна побачити кожен день, проте алькових можна побачити тільки на океані.

Зафіксував я чистуна тихоокеанського майже так, як і дзьоборіга, тобто бачив з берега щось регулярно пролітаюче низько над морем, чорне, але не схоже на баклана. Дуже далеко для визначенням за допомогою бінокля, а труби в мене не було.

Приблизив фото і побачив характерну ознаку - біле дзеркальце на крилі!

Чесно кажучи, обидва ці фото вже з наступного дня, коли я бачив птахів набагато ближче, але птахи ті ж самі, ну ви зрозуміли :)

А нижче - краєвид з берега парку, де це все сталося.

Також слід відмітити зустріч з Barred Owl (укр. сова неоарктична) під час прогулянки парком. Поперше я помітив на дереві дорослого птаха, а потім він підлетів до свого малечі і згодував йому щось смачненьке :)

Залишок дня ми знову гуляли містом, цей день був дуже довгий.

Таким чином, в цієї частині я розповів про два перших дня перебування на острові Ванкувер. А попереду нас чекає ще багато цікавого і несподіванного і просто феєрічного, я вже у захваті!