Dream of Californication. Серпень 2023. Частина 3.

Після добрячого ранкового ворк-ауту гірськими стежками (щоб не втрачати форму), ми поїхали в Сан-Франциско, звісно, під акомпанемент Red Hot Chili Peppers.

По дорозі, з вікна машини, я зарахував ще два нових види, це White-tailed Kite  та Phainopepla.

Перший - це невеликого розміру, біло-сіро-чорний хижак, який за поведінкою нагадує нашого боривітра. Його називають, чомусь шулікою, а як на мене, так типовий сокіл. Я його бачив пару разів на присаді вздовж дороги, та одного разу навіть зловчився сфотографувати в повітрі, але там таке фото, що краще не показувати.

Другий - такий сойко-подібний птах, з дивним ім'ям Phainopepla (укр. Чубак чорний). Він весь чорного кольору з яскравими білими плямами на крилах, які кидаються в очі, коли птах летить.

Було цікаво дивитись на термометр в машині, коли температура, з 39 *С (фото зверху) на очах знижувалась і за пару годин впала до 18. Крім того, коли ми дістались океану, щоб пройтися парком, нас накрило такою мрякою, що ми всі трошки змерзли (фото знизу). І така погода цілком норма для Сан Франциско.

В цьому парку, у цьому тумані, я зустрів три останніх лайфери дня (фотки з іншого місця, без туману):

Heermann's Gull

Зазвичай мартини бувають білого кольору, такий у них дрес-код і нічого не поробиш, але цей вид вирішив, що він вище забобонів! Дуже крутий прикид, як на мене, такий собі італійський стиль.

California Gull

А цей мартин тримається традиційного стилю в одязі, дуже традиційного я би сказав... навіть, занадто традиційного. Тому, напевно, я і не намагався його сфотографувати. Отже, виглядає він як класичний великий мартин, наприклад сріблястий мартин.

California Gull не є самим розповсюдженим мартином в Каліфорнії, не зважаючи на своє ім'я. Десь 1 до 20, в порівненні з самим масовим видом регіону, Western Gull. Ось він:

Brandt's Cormorant

Трапляється, також, з закритим ротом. Цього баклана я шукав в Брітіш Коламбії, а знайшов тут. Ось так, ніколи не знаєш, де знайдеш, а де загубиш.

Весь наступний день, 08.08, ми гуляли містом, хоча я попередньо планував присвятити його цілком (до святкової вечері) бьордингу. Проте, завдяки тому, що я вже встиг зустріти майже всі види, що планував на S.F., я радісно змінив свій план.

Ми побачили Сан Франциско у всієй його красі, і без прикрас. Дуже цікаве місто.

Хоча, якщо бути чесним до кінця, то до кінця прогулянки я не протримався - поклики невідомих птахів виманили мене зі зграї, і я години дві блукав узбережжям на самоті. І не дарма - три лайфери цього варті!

Першим я побачив Elegant Tern.  Цей крячок схожий на Royal Tern - теж з жовтим дзьобом, але менший, елегантніший :) Фото немає, бо був без камери. 

Потім я почув і побачив пару папуг в польоті над туалетами пляжу. Оскільки за голосом відрізнити один вид папуг від іншого можуть тільки папуги (теж не факт), то вид я визначив за допомогою eBird і Merlin - Red-masked Parakeet (там інших папуг немає).

З третім лайфером мені дійсно пощастило. За метрів 100 (~ 300 feet, (тут і далі, для наших американських друзів)) я побачив великого кулика (shorebird), який покинув невеличкий ставок, або затоку (pond/lagoon) і полетів кудись над океаном. Наявність неймовірно довгого (huge) дзьоба не залишало сумнівів - це був дуже бажаний для мене Long-billed Curlew!

Я розповідаю переважно про лайфери, але були і інші, дуже цікаві види, просто не хочу робити цей запис більший за Інтернет (enormous). Якщо хтось зацікавлений, то пишіть у особистку (lichkoo). Втім, наприкінці я можу зробити повний перелік видів птахів за подорож, за прикладом Віталія Хусточки, гарна ідея? (good idea)

На десерт я викладу вісім фоток з Сан Франциско, яких достатньо проглянути, щоб не їхати в це місто. Фото бомжів не додаю, хоча без них Сан Франциско виглядає не справжнім :)

Монтерей, Біг Сюр і Лос Анжелес я залишаю для наступних серій. Хай у нас буде краще захоплюючий міні серіал, ніж нудний фільм на три години.

Отже, Сан Франциско без бомжів:

Прапор Каліфорнії.

Таксі без водія, таких багато у місті, мабуть у них страйк.

А цей острів - колишня в'язниця Алькатрас.

Морські леви на фоні Golden Gate Bridge.

Морські леви на фоні ... Сан Франциско.

Славнозвісні трамваї, як без них?

Той самий міст. Гарний.